Erkeklerde Menopoz Varmıdır?

Erkeklerde Menopoz Varmıdır?

Erkekler bu dönemde değişik hallere girer. Kimisine gençleşme hevesi gelir kimisi de tembellik için antropozu bahane gösterir. Erkeklerin gençleşmeye çalışması güzel bir şey fakat ne için gençleşmeye çalıştığına bağlı. Antropoz dönemin de çapkınlık, hovardalık yapan erkek tehlikelidir. Hala kadınlar beni beğeniyor, halan onları mutlu edebiliyorum demek onların “yaşlandım mı?” sorusunun cevabıdır.

Uzmanlar, antropoz döneminde ki erkeklerin riskli davranışlar sergilediğini söylüyor. Hızlı araba kullanmak, aşırı spor eğilimi, evlilik dışı ilişkiler, enerji hapları vs… gibi kendilerine yaşlı olmadıklarına ikna etme çabası içindeler. Özellikle cinsellik te azalma, korkuları onların kâbusu gibi.

Erkeklerin doğal yaşlanma süreci. antropoz, her erkekte ortaya çıkmayabilir. İlerleyen yaşlarda ortaya çıkan antropoz kimi erkekte bunalım yaratırken kimi erkek bu dönemi anlamadan atlatır. Erkeklerin hormon seviyesinde ki azalma (antropoz) erkeklerin testosteron hormonlarının bittiği anlamına gelmiyor. Bu hormonlar kadınlarda ki gibi tükenmez, erkeklerde sadece androjen eksikliğinden hormon seviyelerinin düştüğü için anoz dönemi (antropoz) görülür. 40'lı yaşlarla birlikte testesteron hormonu düşmeye başlar. 60’ lı yaşlar başladığında daha da hormon seviyesi birçok belirti göstermeye başlar.

Antropoz Belirtileri

Cinsel istekte azalma
Güç kaybı
Yorgunluk
Uykusuzluk
Duygusal değişmeler
Depresyon
Kaslarda erime
Kemiklerde erime (osteoporoz)
Özellikle göbekte görülen vücut yağlanmaları
 

40 lı yaşları geçmişseniz ve bu tür belirtileri yaşıyorsanız antropoz dönemi başlamış demektir. Şikâyetlerin giderek artması durumunda uygulanabilecek tedaviler sonuç veriyor. Ağız ile alınan ilaçlar, kas enjeksiyonları, skrotol, deriye yapıştırılan yamalar gibi tedavi şekilleri mevcut. Erkeklik hormonu tükenmediği için tedavi şekli de çok zor değildir. Doğal bitkisel ilaçlarda antropoz için yararlıdır. Halk arasında kuvvet macunu olarak bilinen doğal ve aktar yönetmeliklerine uygun ilaçlar seviyesi düşen erkeklik hormonunu yükseltebilir.

Doğal süreçle gelen antropoz kötü alışkanlıklarla erken çağrılabilir. Sigara ve alkol kullanımı, kalp - damar hastalıkları, solunum rahatsızlıkları, geçirilen operasyonlar ve prostat hastalığı, depresyon ve tansiyon ilaçları antropozu erken getirir. Bu ve benzeri her türlü kötü alışkanlıktan uzak durarak ve sağlıklı beslenerek antropoz önlenebilir ve ya rahat atlatılabilir.kayank:sağlıkbilgileri 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !